דילוג לתוכן

מחכים לכם! בנימין 21 רחובות, החרושת 5 רעננה

יצירת קשר

מילון מונחי לגו (הכמעט) שלם

מילון מונחי לגו (הכמעט) שלם

מילון מונחי לגו

Lego – אם הגעתם עד לכאן, כנראה שלא צריך להסביר לכם מה זה לגו. אבל בכל זאת: לגו הם לבני בנייה מפלסטיק, אשר משמשות למשחק ולבנייה חופשית לכל הגילאים. הלגו הומצא על ידי אולה קירק כריסטיאנסן – נגר דני, אשר נתן להן את השם “Leg Godt” – ‘לשחק היטב’ בדנית. בעירו של כריסטיאנסן בדנמרק יושב כיום המפעל הראשי של קבוצת לגו.

 

AFOL – Adult Fan of Lego, מעריץ בוגר של לגו. הכינוי לחברי קהילת מעריצי הלגו המבוגרים. אלו הם בד”כ מעריצים של לגו אשר גדלו על המותג בילדותם וגילו אותו מחדש בבגרותם. היום קהילת ה-AFOL היא גדולה ופעילה, ואפשר למצוא מעריצים בוגרים של לגו גם בארץ (לפחות שניים מהם תוכלו למצוא בחנות שלנו!). (ראו גם KFOL ו-TFOL).

 

Burp ו-Lurp – את הכינויים “Big Ugly Rock Piece” ו”Large Ugly Rock Piece” זכו לקבל חלקי הלגו 6082 ו-6083. חלקים אלו מוכרים לכל מי שהיו בעלים של סט מסדרת Castle, Pirates או כל סט אחר שהשתמש במערה, הר או אזור סלעי. הם זכו לכינויים הלא מחמיאים האלו על ידי רבים מקהילת ה-AFOL, כגנאי על הצורה הלא-כל-כך מחמיאה שלהם. חלק רואים בשימוש בחלקים אלו כמן רמאות, כיוון שניתן היה לבנות את הצורה שלהם בקלות מחלקים קיימים. (ראו גם POOP).

 

Ideas – במסגרת פרוייקט Lego Ideas יצאו כמה מהסטים המעניינים והמקוריים של השנים האחרונות, כמו בקתת הדייג 21310, הצוללת הצהובה של הביטלס 21306 ואפילו דגם של סדרת “המפץ הגדול” 21302. מה שמיוחד בסטים של Lego Ideas הוא שהם עוצבו על ידי מעריצים של לגו! הסטים נבחרו באתר של Lego Ideas על ידי גולשי האתר, מתוך אלפי הצעות לסטים חדשים שמועלים אליו בכל שנה, ואחרי שאושרו על ידי חברת לגו שוחררו כסטים רשמיים.

 

KFOL – Kid Fan of Lego. המעריצים הצעירים של לגו. קהל היעד המרכזי והפעיל ביותר של המותג. (ראו גם AFOL)

 

MOC – My Own Creation או ‘מוק’. אלו הם יצירות ייחודיות של מעריצי לגו, אשר אינן התבססו על סטים קיימים אלא באים במטרה להביא לעולם משהו חדש לגמרי.

 

Minifigure – מיניפגר .מלבד לבנת הפלסטיק, מותג הלגו מזוהה עם דמויות המיניפגר בעלות הראש הצהוב והמחורר,. דמויות הלגו מלוות את הסטים כבר כמה עשורים, ואפשר למצוא מיניפגר מכל סוג שהוא – החל משוטר ועד לאיש חלל. בשנים האחרונות אפשר למצוא מיניפיגרס בצבעי גוף שונים, בעיקר כדמויות ממותגים אהובים כמו מלחמת הכוכבים וסרטי מארוול.

 

POOP – Piece (that can be built) Of Other Pieces. על אף ראשי התיבות המצחיקים, מדובר בטענה לגיטימית של מעריצי לגו כלפי חלקים גדולים ומורכבים, אותם היה ניתן לבנות באמצעות חלקים קיימים ובכך להגדיל את מספר החלקים בסט ולהעשיר את המשחקיות שלו. (ראו Burp ו-Lurp)

 

Stud  – כינוי ל”בליטה” העגולה על חלקי הלגו שלכם, והיא בעצם מה שמקנה את היכולת של כל לבנת לגו להתחבר אחת לשנייה ולהתנתק בקלות. כמעט על כל חלק של לגו קיים Stud, ותוכלו לראות את המילה “Lego” מוטבעת עליו – מה שמסמן כי מדובר בחלק מקורי שיוצר על ידי לגו. ה-Stud הפך לאמת המידה המקובלת עבור חלקי לגו: כך למשל, לבנת הלגו המוכרת נקראת 4X2, כלומר 2 Studs אורך ו-4 רוחב.

 

Snot – Stud Not On Top. שיטת בנייה בה ה-Stud, כלומר נקודת החיבור בין שתי חלקים אינה בראש הקוביה. בבנייה עם Snot ה-Stud יכול להיות בצד הקובייה או אפילו בתחתיתה, מה שיוצר אפשרויות בנייה מגונוות ומעניינות. חלק משיטות ה-Snot נעזרות בחלקים רשמיים של לגו, כדוגמת חלק 4070. טכניקות אחרות מבצעות שימוש מעניין בחלקים קיימים אך אינן נחשבות ‘חוקיות’, כלומר לא תמצאו אותן בשימוש בסטים רשמיים של לגו.

 

TFOL – Teen Fan of Lego. אספני לגו בין הגילאים 13-18. רוב ה-TFOL התחילו כ-KFOL והצליחו לשמור על התחביב שלהם, גם אם הוא תופס מקום משני בחייהם לטובת התיכון, מסיבות ותחביבים אחרים חדשים. (ראו KFOL)

 

UCS – Ultimate Collectors Series. אלו הם סטים גדולים, המיועדים בעיקר לחובבי לגו מבוגרים ואספנים רציניים. סטים אלו מיועדים בעיקר לתצוגה, ואף מגיעים עם מעמד משלהם. עד עכשיו למעט סט אחד של SuperHeroes – האלק באסטר 76105 – יצאו סטים של UCS רק בסדרת מלחמת הכוכבים, ביניהם ניתן למצוא את הדגמים 75059 – סאנדקרולר, דגם 75095 – טיי פייטר, דגם 75144 – סנו ספידר, דגם 75060 – סלייב ועוד רבים אחרים.

השאירו תגובה

Please note, comments must be approved before they are published

משלוחים חינם בקניה מעל 199

ההזמנה מטופלת מיד כשנכנסת, כדי לאפשר לך כמה שיותר זמן ליהנות מהסט החדש. חברת המשלוחים איתה אנחנו עובדים מתחייבת לספק את ההזמנה תוך 1 עד 5 ימי עסקים

"מוצר חסר במלאי"? לא מכירים דבר כזה.

כל המוצרים שמוצגים באתר נמצאים אצלנו במלאי, וזמינים לרכישה מיידית. ממש לא צריך לחכות או לקוות שהמוצר אולי יחזור אלינו. 

אנחנו מחכים לך בסניפים שלנו!

החנויות שלנו הם יותר מסתם חנויות: הן חוויה מלאה בסטים שווים ותצוגות מרהיבות, כמו שטרם נראה בישראל.